Advanced search
1 file | 3.00 MB Add to list

Rethinking biases : een meerstemmig gesprek over postkoloniale blinde vlekken in cinema

(2020) FORUM. p.34-35
Author
Organization
Abstract
Waarom is het tegenwoordig nog moeilijk om twee lichamen met verschillende huidskleur samen vast te leggen? Waarom ervaren zwarte performers zoveel problemen met make-up en lichtinval op filmsets? Hoe is het mogelijk dat projecten van filmmakers zonder strikt Belgische achtergrond vaak maar moeilijk financiële steun genieten? Het zijn enkele van de blinde vlekken in het filmmaken die PRISM (2020) blootlegt. Drie filmmaaksters met een verschillende huidskleur, An van. Dienderen, Rosine Mbakam en Eléonore Yameogo werken samen met producent Natalie Gielen rond het ‘dekoloniseren van de cinematografie’. Hun filmproject, PRISM, is een cocreatief gesamtkunstwerk dat uitgaat van het idee dat het filmisch medium de witte huid op technologisch en ideologisch vlak bevoordeelt ten opzichte van donkere huidtypes.
Keywords
Postcolonialism, Baisse, Cinema, Filming

Downloads

  • rethinking-biases forum-202003.pdf
    • full text (Published version)
    • |
    • open access
    • |
    • PDF
    • |
    • 3.00 MB

Citation

Please use this url to cite or link to this publication:

MLA
Baltussen, Liesje, and Steff Nellis. “Rethinking Biases : Een Meerstemmig Gesprek over Postkoloniale Blinde Vlekken in Cinema.” FORUM, no. 1, 2020, pp. 34–35.
APA
Baltussen, L., & Nellis, S. (2020). Rethinking biases : een meerstemmig gesprek over postkoloniale blinde vlekken in cinema. FORUM, (1), 34–35.
Chicago author-date
Baltussen, Liesje, and Steff Nellis. 2020. “Rethinking Biases : Een Meerstemmig Gesprek over Postkoloniale Blinde Vlekken in Cinema.” FORUM, no. 1: 34–35.
Chicago author-date (all authors)
Baltussen, Liesje, and Steff Nellis. 2020. “Rethinking Biases : Een Meerstemmig Gesprek over Postkoloniale Blinde Vlekken in Cinema.” FORUM (1): 34–35.
Vancouver
1.
Baltussen L, Nellis S. Rethinking biases : een meerstemmig gesprek over postkoloniale blinde vlekken in cinema. FORUM. 2020;(1):34–5.
IEEE
[1]
L. Baltussen and S. Nellis, “Rethinking biases : een meerstemmig gesprek over postkoloniale blinde vlekken in cinema,” FORUM, no. 1, pp. 34–35, 2020.
@article{8673497,
  abstract     = {{Waarom is het tegenwoordig nog moeilijk om twee lichamen met verschillende huidskleur samen vast te leggen? Waarom ervaren zwarte performers zoveel problemen met make-up en lichtinval op filmsets? Hoe is het mogelijk dat projecten van filmmakers zonder strikt Belgische achtergrond vaak maar moeilijk financiële steun genieten? Het zijn enkele van de blinde vlekken in het filmmaken die PRISM (2020) blootlegt. Drie filmmaaksters met een verschillende huidskleur, An van. Dienderen, Rosine Mbakam en Eléonore Yameogo werken samen met producent Natalie Gielen rond het ‘dekoloniseren van de cinematografie’. Hun filmproject, PRISM, is een cocreatief gesamtkunstwerk dat uitgaat van het idee dat het filmisch medium de witte huid op technologisch en ideologisch vlak bevoordeelt ten opzichte van donkere huidtypes.}},
  author       = {{Baltussen, Liesje and Nellis, Steff}},
  issn         = {{0779-7397}},
  journal      = {{FORUM}},
  keywords     = {{Postcolonialism,Baisse,Cinema,Filming}},
  language     = {{dut}},
  number       = {{1}},
  pages        = {{34--35}},
  title        = {{Rethinking biases : een meerstemmig gesprek over postkoloniale blinde vlekken in cinema}},
  url          = {{https://www.forum-online.be/nummers/lente-2020/rethinking-biases}},
  year         = {{2020}},
}