
De 'spin-offbaarheid' van Zonnedorp : over 'Jomme' en de weifelende escapade van de Miekes
- Author
- Michel De Dobbeleer (UGent)
- Organization
- Abstract
- Van zowat alle stripreeksen die ik rond mijn tiende verslond, verschenen de voorbije jaren spin-offs. Maar hoe zit dat met Jommeke? Als de inwoners van Zonnedorp probleemloos surrealistische kwalen als aangegroeide staarten en slurven overwinnen, zou je verwachten dat ze ook bestand zijn tegen een ingrijpende spin-off. Ja, Griffo schonk ons eind vorig jaar zijn 'Jacht op een voetbal' en in 2017 kwam Philippe Delzenne met een apart album van De Miekes. Maar of de mogelijkheden daarmee al zijn uitgeput, is – potvolkoffie! – een meer dan retorische vraag.
- Keywords
- comics, spin-off, Flanders, youth culture, Jef Nys, Jommeke
Downloads
-
(...).pdf
- full text (Published version)
- |
- UGent only
- |
- |
- 1.24 MB
Citation
Please use this url to cite or link to this publication: http://hdl.handle.net/1854/LU-8645234
- MLA
- De Dobbeleer, Michel. “De ‘spin-Offbaarheid’ van Zonnedorp : Over ‘Jomme’ En de Weifelende Escapade van de Miekes.” STRIPGIDS (TURNHOUT), vol. 43, no. 5, 2019, pp. 30–34.
- APA
- De Dobbeleer, M. (2019). De “spin-offbaarheid” van Zonnedorp : over “Jomme” en de weifelende escapade van de Miekes. STRIPGIDS (TURNHOUT), 43(5), 30–34.
- Chicago author-date
- De Dobbeleer, Michel. 2019. “De ‘spin-Offbaarheid’ van Zonnedorp : Over ‘Jomme’ En de Weifelende Escapade van de Miekes.” STRIPGIDS (TURNHOUT) 43 (5): 30–34.
- Chicago author-date (all authors)
- De Dobbeleer, Michel. 2019. “De ‘spin-Offbaarheid’ van Zonnedorp : Over ‘Jomme’ En de Weifelende Escapade van de Miekes.” STRIPGIDS (TURNHOUT) 43 (5): 30–34.
- Vancouver
- 1.De Dobbeleer M. De “spin-offbaarheid” van Zonnedorp : over “Jomme” en de weifelende escapade van de Miekes. STRIPGIDS (TURNHOUT). 2019;43(5):30–4.
- IEEE
- [1]M. De Dobbeleer, “De ‘spin-offbaarheid’ van Zonnedorp : over ‘Jomme’ en de weifelende escapade van de Miekes,” STRIPGIDS (TURNHOUT), vol. 43, no. 5, pp. 30–34, 2019.
@article{8645234, abstract = {Van zowat alle stripreeksen die ik rond mijn tiende verslond, verschenen de voorbije jaren spin-offs. Maar hoe zit dat met Jommeke? Als de inwoners van Zonnedorp probleemloos surrealistische kwalen als aangegroeide staarten en slurven overwinnen, zou je verwachten dat ze ook bestand zijn tegen een ingrijpende spin-off. Ja, Griffo schonk ons eind vorig jaar zijn 'Jacht op een voetbal' en in 2017 kwam Philippe Delzenne met een apart album van De Miekes. Maar of de mogelijkheden daarmee al zijn uitgeput, is – potvolkoffie! – een meer dan retorische vraag.}, author = {De Dobbeleer, Michel}, issn = {1783-4287}, journal = {STRIPGIDS (TURNHOUT)}, keywords = {comics,spin-off,Flanders,youth culture,Jef Nys,Jommeke}, language = {dut}, number = {5}, pages = {30--34}, title = {De 'spin-offbaarheid' van Zonnedorp : over 'Jomme' en de weifelende escapade van de Miekes}, volume = {43}, year = {2019}, }