- Author
- Ye Gu (UGent)
- Promoter
- Peter Ossieur (UGent) and Xin Yin (UGent)
- Organization
- Abstract
- Datacentra maken gebruik van optische communicatiesystemen om verschillende servers met elkaar te verbinden. Optische technologie is dan ook uiterst geschikt om data te transporteren aan hoge snelheid, met weinig verlies en een laag energieverbruik. Optische zenders en ontvangers zijn de meest kritieke componenten in een optisch communicatiesysteem, omdat ze instaan voor de omzetting tussen het elektrisch en het optisch domein. In een optische ontvanger wordt het optisch signaal omgezet in een stroomsignaal door middel van een fotodiode, waarna het stroomsignaal verder omgezet wordt tot een spanningssignaal met behulp van een transimpedantieversterker. De performantie van de transimpedantieversterker bepaalt de algehele performantie van het optisch communicatiekanaal. Dit onderzoek richt zich op het ontwerp van hogesnelheidstransimpedantieversterkers voor optische ontvangers in datacentra. In totaal werden er drie transimpedantieversterkers ontworpen. De eerste chip is een transimpedantieversterker met vier kanalen. De tweede chip, een single-ended input-transimpedantieversterker, is ontworpen voor integratie via micro-transfer printing. De derde chip is een differentiële transimpedantieversterker die ook geschikt is voor integratie via micro-transfer printing.
Citation
Please use this url to cite or link to this publication: http://hdl.handle.net/1854/LU-01K44VPPQK7D967BNHY846ADTJ
- MLA
- Gu, Ye. Design of High-Speed Transimpedance Amplifiers for Optical Receivers. Ghent University. Faculty of Engineering and Architecture, 2025.
- APA
- Gu, Y. (2025). Design of high-speed transimpedance amplifiers for optical receivers. Ghent University. Faculty of Engineering and Architecture, Ghent, Belgium.
- Chicago author-date
- Gu, Ye. 2025. “Design of High-Speed Transimpedance Amplifiers for Optical Receivers.” Ghent, Belgium: Ghent University. Faculty of Engineering and Architecture.
- Chicago author-date (all authors)
- Gu, Ye. 2025. “Design of High-Speed Transimpedance Amplifiers for Optical Receivers.” Ghent, Belgium: Ghent University. Faculty of Engineering and Architecture.
- Vancouver
- 1.Gu Y. Design of high-speed transimpedance amplifiers for optical receivers. [Ghent, Belgium]: Ghent University. Faculty of Engineering and Architecture; 2025.
- IEEE
- [1]Y. Gu, “Design of high-speed transimpedance amplifiers for optical receivers,” Ghent University. Faculty of Engineering and Architecture, Ghent, Belgium, 2025.
@phdthesis{01K44VPPQK7D967BNHY846ADTJ,
abstract = {{Datacentra maken gebruik van optische communicatiesystemen om verschillende servers met elkaar te verbinden. Optische technologie is dan ook uiterst geschikt om data te transporteren aan hoge snelheid, met weinig verlies en een laag energieverbruik. Optische zenders en ontvangers zijn de meest kritieke componenten in een optisch communicatiesysteem, omdat ze instaan voor de omzetting tussen het elektrisch en het optisch domein. In een optische ontvanger wordt het optisch signaal omgezet in een stroomsignaal door middel van een fotodiode, waarna het stroomsignaal verder omgezet wordt tot een spanningssignaal met behulp van een transimpedantieversterker. De performantie van de transimpedantieversterker bepaalt de algehele performantie van het optisch communicatiekanaal. Dit onderzoek richt zich op het ontwerp van hogesnelheidstransimpedantieversterkers voor optische ontvangers in datacentra. In totaal werden er drie transimpedantieversterkers ontworpen. De eerste chip is een transimpedantieversterker met vier kanalen. De tweede chip, een single-ended input-transimpedantieversterker, is ontworpen voor integratie via micro-transfer printing. De derde chip is een differentiële transimpedantieversterker die ook geschikt is voor integratie via micro-transfer printing.}},
author = {{Gu, Ye}},
isbn = {{9789493464216}},
language = {{eng}},
pages = {{XXXIV, 128}},
publisher = {{Ghent University. Faculty of Engineering and Architecture}},
school = {{Ghent University}},
title = {{Design of high-speed transimpedance amplifiers for optical receivers}},
year = {{2025}},
}