Problemen na opstart van fase 2 Hoppin : kinderziekten of systeemfouten?
- Author
- Johan De Mol (UGent) , Marc Broeckaert, Luc Desmedt, Dirk Smet and Etienne Van Daele
- Organization
- Abstract
- Met de invoering van de basisbereikbaarheid (voor 89% in januari 2024) luidde De Lijn een nieuwe fase in haar werking in. Uit de vele reacties blijkt het nieuwe bus- en tramnet te zorgen voor een overvloed aan problemen bij diverse reizigers. Zowel jongeren, ouderen, mindermobielen maar ook de doorsneereizigers ervaren moeilijkheden. Veelal zet De Lijn die problemen weg als snel weg te werken ‘kinderziektes in de opstartfase’. De vraag rijst of er toch niet meer aan de hand is, zowel op het niveau van het gehanteerde OV-concept, dat vooral aandacht besteedt aan drukbezette verbindende lijnen, als op de wijze waarop het ontsluitende vervoermet functionele lijnen en vraagafhankelijk vervoer wordt aangepakt, als op het niveau van het voor- en natransport dat aan andere dan openbarevervoermiddelen wordt overgelaten.
Downloads
-
VSP305 Basisbereikbaarheid De Lijn.pdf
- full text (Published version)
- |
- open access
- |
- |
- 282.03 KB
Citation
Please use this url to cite or link to this publication: http://hdl.handle.net/1854/LU-01HVTD5S8T9GTG112HG2QDM2CJ
- MLA
- De Mol, Johan, et al. “Problemen Na Opstart van Fase 2 Hoppin : Kinderziekten of Systeemfouten?” VERKEERSSPECIALIST (MECHELEN), vol. 305, 2024, pp. 18–22.
- APA
- De Mol, J., Broeckaert, M., Desmedt, L., Smet, D., & Van Daele, E. (2024). Problemen na opstart van fase 2 Hoppin : kinderziekten of systeemfouten? VERKEERSSPECIALIST (MECHELEN), 305, 18–22.
- Chicago author-date
- De Mol, Johan, Marc Broeckaert, Luc Desmedt, Dirk Smet, and Etienne Van Daele. 2024. “Problemen Na Opstart van Fase 2 Hoppin : Kinderziekten of Systeemfouten?” VERKEERSSPECIALIST (MECHELEN) 305: 18–22.
- Chicago author-date (all authors)
- De Mol, Johan, Marc Broeckaert, Luc Desmedt, Dirk Smet, and Etienne Van Daele. 2024. “Problemen Na Opstart van Fase 2 Hoppin : Kinderziekten of Systeemfouten?” VERKEERSSPECIALIST (MECHELEN) 305: 18–22.
- Vancouver
- 1.De Mol J, Broeckaert M, Desmedt L, Smet D, Van Daele E. Problemen na opstart van fase 2 Hoppin : kinderziekten of systeemfouten? VERKEERSSPECIALIST (MECHELEN). 2024;305:18–22.
- IEEE
- [1]J. De Mol, M. Broeckaert, L. Desmedt, D. Smet, and E. Van Daele, “Problemen na opstart van fase 2 Hoppin : kinderziekten of systeemfouten?,” VERKEERSSPECIALIST (MECHELEN), vol. 305, pp. 18–22, 2024.
@article{01HVTD5S8T9GTG112HG2QDM2CJ,
abstract = {{Met de invoering van de basisbereikbaarheid (voor 89% in januari 2024) luidde De Lijn een nieuwe fase in haar werking in. Uit de vele reacties blijkt het nieuwe bus- en tramnet te zorgen voor een overvloed aan problemen bij diverse reizigers. Zowel jongeren, ouderen, mindermobielen maar ook de doorsneereizigers ervaren moeilijkheden. Veelal zet De Lijn die problemen weg als snel weg te werken ‘kinderziektes in de opstartfase’. De vraag rijst of er toch niet meer aan de hand is, zowel op het niveau van het gehanteerde OV-concept, dat vooral aandacht besteedt aan drukbezette verbindende lijnen, als op de wijze waarop het ontsluitende vervoermet functionele lijnen en vraagafhankelijk vervoer wordt aangepakt, als op het niveau van het voor- en natransport dat aan andere dan openbarevervoermiddelen wordt overgelaten.}},
articleno = {{305}},
author = {{De Mol, Johan and Broeckaert, Marc and Desmedt, Luc and Smet, Dirk and Van Daele, Etienne}},
issn = {{1379-4922}},
journal = {{VERKEERSSPECIALIST (MECHELEN)}},
language = {{dut}},
pages = {{305:18--305:22}},
title = {{Problemen na opstart van fase 2 Hoppin : kinderziekten of systeemfouten?}},
volume = {{305}},
year = {{2024}},
}