Advanced search
1 file | 8.90 MB Add to list

Solvent techniques for closed-loop recycling of plastic waste

Rita Kol (UGent)
(2024)
Author
Promoter
(UGent) , Dimitris Achilias and Angeliki Lemonidou
Organization
Abstract
Het is noodzakelijk om de kringloop van plastic afval te sluiten. De belangrijkste uitdagingen bij het recycleren van plastic houden verband met de economische kosten van het originele materiaal en de complexiteit van de afvalstroom. Huishoudelijk plastic afval bestaat vaak uit verschillende polymeertypes waarvan de samenstelling doorgaans onbekend is en moeilijk te voorspellen is. Sommige van deze polymeren hebben mogelijks al degradatie ondergaan, wat een invloed heeft op hun mechanische eigenschappen. Meerlaagse materialen kunnen buiten verschillende polymeren ook andere materialen bevatten, zoals aluminiumlagen, waardoor de complexiteit van de plastic afvalstroom wordt vergroot. Ten slotte kunnen er ook verontreinigingen zoals organische resten, papier, hout, inkt en lijm aanwezig zijn, evenals een breed scala aan additieven die tijdens de fabricageprocessen in de kunststoffen worden verwerkt. De aanwezigheid van al deze stoffen zorgt tijdens de recyclage voor uitdagingen voor de kwaliteit van de secundaire materialen. Momenteel worden tal van inspanningen gedaan om recyclagetechnologieën te ontwikkelen die in staat zijn om deze ingewikkelde plasticstroom aan te pakken. Het doel van deze thesis is om kennis te onderzoeken en te verwerven over recyclagetechnologieën voor kunststoffen op basis van solventen, met een focus op polystyreen. Solvent-gebaseerde recyclage is een veelbelovende aanpak voor de terugwinning van plasticafval in een gesloten kringloop, omdat het de zuivering van het polymeer van verontreinigingen en additieven mogelijk maakt, terwijl de energiekosten die gepaard gaan met het depolymeriseren van de kunststoffen worden omzeild. Het eerste hoofdstuk van dit proefschrift introduceert de vooruitzichten van een circulaire economie voor plastics en geeft een overzicht van de verschillende fasen van de huidige levenscyclus. Het tweede hoofdstuk behandelt de stand van zaken op het gebied van viscositeit in polymeeroplossingen, wat met name relevant is bij solvent-gebaseerde recyclage. In het derde hoofdstuk wordt onderzoek uitgevoerd naar de viscositeit van polystyreenoplossingen. Het vierde hoofdstuk gaat in op de invloed van solventeigenschappen, temperatuur, deeltjesgrootte en reactorontwerp op de kinetiek van het oplossen van polymeren, waarbij de nadruk specifiek ligt op PS. Het vijfde hoofdstuk geeft inzicht in scheidingstechnologieën voor de extractie van talrijke onoplosbare stoffen uit afvalmateriaal bestaande uit PS. In het zesde en laatste hoofdstuk worden de belangrijkste conclusies van dit proefschrift getrokken en worden de toekomstperspectieven voor de technische vooruitgang van recyclageprocessen op basis van solventen geschetst.

Downloads

  • PhD Thesis - final official version.pdf
    • full text
    • |
    • open access
    • |
    • PDF
    • |
    • 8.90 MB

Citation

Please use this url to cite or link to this publication:

MLA
Kol, Rita. Solvent Techniques for Closed-Loop Recycling of Plastic Waste. Ghent University. Faculty of Bioscience Engineering ; Aristotle University of Thessaloniki, 2024.
APA
Kol, R. (2024). Solvent techniques for closed-loop recycling of plastic waste. Ghent University. Faculty of Bioscience Engineering ; Aristotle University of Thessaloniki, Ghent, Belgium ; Thessaloniki, Greece.
Chicago author-date
Kol, Rita. 2024. “Solvent Techniques for Closed-Loop Recycling of Plastic Waste.” Ghent, Belgium ; Thessaloniki, Greece: Ghent University. Faculty of Bioscience Engineering ; Aristotle University of Thessaloniki.
Chicago author-date (all authors)
Kol, Rita. 2024. “Solvent Techniques for Closed-Loop Recycling of Plastic Waste.” Ghent, Belgium ; Thessaloniki, Greece: Ghent University. Faculty of Bioscience Engineering ; Aristotle University of Thessaloniki.
Vancouver
1.
Kol R. Solvent techniques for closed-loop recycling of plastic waste. [Ghent, Belgium ; Thessaloniki, Greece]: Ghent University. Faculty of Bioscience Engineering ; Aristotle University of Thessaloniki; 2024.
IEEE
[1]
R. Kol, “Solvent techniques for closed-loop recycling of plastic waste,” Ghent University. Faculty of Bioscience Engineering ; Aristotle University of Thessaloniki, Ghent, Belgium ; Thessaloniki, Greece, 2024.
@phdthesis{01HRSJGSG2D57698TD07286GG6,
  abstract     = {{Het is noodzakelijk om de kringloop van plastic afval te sluiten. De belangrijkste uitdagingen bij het recycleren van plastic houden verband met de economische kosten van het originele materiaal en de complexiteit van de afvalstroom. Huishoudelijk plastic afval bestaat vaak uit verschillende polymeertypes waarvan de samenstelling doorgaans onbekend is en moeilijk te voorspellen is. Sommige van deze polymeren hebben mogelijks al degradatie ondergaan, wat een invloed heeft op hun mechanische eigenschappen. Meerlaagse materialen kunnen buiten verschillende polymeren ook andere materialen bevatten, zoals aluminiumlagen, waardoor de complexiteit van de plastic afvalstroom wordt vergroot. Ten slotte kunnen er ook verontreinigingen zoals organische resten, papier, hout, inkt en lijm aanwezig zijn, evenals een breed scala aan additieven die tijdens de fabricageprocessen in de kunststoffen worden verwerkt. De aanwezigheid van al deze stoffen zorgt tijdens de recyclage voor uitdagingen voor de kwaliteit van de secundaire materialen. Momenteel worden tal van inspanningen gedaan om recyclagetechnologieën te ontwikkelen die in staat zijn om deze ingewikkelde plasticstroom aan te pakken. Het doel van deze thesis is om kennis te onderzoeken en te verwerven over recyclagetechnologieën voor kunststoffen op basis van solventen, met een focus op polystyreen. Solvent-gebaseerde recyclage is een veelbelovende aanpak voor de terugwinning van plasticafval in een gesloten kringloop, omdat het de zuivering van het polymeer van verontreinigingen en additieven mogelijk maakt, terwijl de energiekosten die gepaard gaan met het depolymeriseren van de kunststoffen worden omzeild. Het eerste hoofdstuk van dit proefschrift introduceert de vooruitzichten van een circulaire economie voor plastics en geeft een overzicht van de verschillende fasen van de huidige levenscyclus. Het tweede hoofdstuk behandelt de stand van zaken op het gebied van viscositeit in polymeeroplossingen, wat met name relevant is bij solvent-gebaseerde recyclage. In het derde hoofdstuk wordt onderzoek uitgevoerd naar de viscositeit van polystyreenoplossingen. Het vierde hoofdstuk gaat in op de invloed van solventeigenschappen, temperatuur, deeltjesgrootte en reactorontwerp op de kinetiek van het oplossen van polymeren, waarbij de nadruk specifiek ligt op PS. Het vijfde hoofdstuk geeft inzicht in scheidingstechnologieën voor de extractie van talrijke onoplosbare stoffen uit afvalmateriaal bestaande uit PS. In het zesde en laatste hoofdstuk worden de belangrijkste conclusies van dit proefschrift getrokken en worden de toekomstperspectieven voor de technische vooruitgang van recyclageprocessen op basis van solventen geschetst.}},
  author       = {{Kol, Rita}},
  isbn         = {{9789463577250}},
  language     = {{eng}},
  pages        = {{XL, 336}},
  publisher    = {{Ghent University. Faculty of Bioscience Engineering ; Aristotle University of Thessaloniki}},
  school       = {{Ghent University}},
  title        = {{Solvent techniques for closed-loop recycling of plastic waste}},
  year         = {{2024}},
}