- Author
- Natacha Gesquière (UGent) , Tom Neutens (UGent) and Francis wyffels (UGent)
- Organization
- Abstract
- In het project ‘AI in de Zorg’ maken leerlingen kennis met een beslissingsboom, een techniek uit machinaal leren, die veel gebruikt wordt in de zorgsector. De principes van zo'n beslissingsboom zijn al te begrijpen met de leerstof van de tweede graad van het secundair onderwijs. De Early Warning Score (EWS) is een richtlijn die internationaal wordt toegepast in ziekenhuizen om de gezondheid van een patiënt te kunnen inschatten. De EWS is gebaseerd op de vitale functies: bloeddruk, lichaamstemperatuur, hartslag, ademhalingsfrequentie, alertheid en zuurstofsaturatie. In het project ‘AI in de Zorg’ bekijken leerlingen hoe de EWS gebruikt wordt in de praktijk. Bovendien gaan ze na hoe een computer op basis van kunstmatige intelligentie automatisch het risiconiveau van een patiënt kan inschatten. Beslissingsbomen uit de zorgsector zijn maatschappelijk relevant en vormen de ideale context voor een STEM-project dat leerlingen concepten van artificiële intelligentie bijbrengt.
- Keywords
- grafen, artificiële intelligentie, onderwijs, tweedegraadsfunctie, beslissingsboom
Downloads
-
AIindeZorg doorstroom eerstedruk.pdf
- full text (Published version)
- |
- open access
- |
- |
- 3.96 MB
Citation
Please use this url to cite or link to this publication: http://hdl.handle.net/1854/LU-01GWD1GQNA4ZW8243XBX2MC3ZS
- MLA
- Gesquière, Natacha, et al. AI in de Zorg : Beslissingsbomen in de Zorgsector : Leerlingencursus : Finaliteit Doorstroom. Dwengo, 2023.
- APA
- Gesquière, N., Neutens, T., & wyffels, F. (2023). AI in de zorg : beslissingsbomen in de zorgsector : leerlingencursus : finaliteit doorstroom. Dwengo.
- Chicago author-date
- Gesquière, Natacha, Tom Neutens, and Francis wyffels. 2023. AI in de Zorg : Beslissingsbomen in de Zorgsector : Leerlingencursus : Finaliteit Doorstroom. Dwengo.
- Chicago author-date (all authors)
- Gesquière, Natacha, Tom Neutens, and Francis wyffels. 2023. AI in de Zorg : Beslissingsbomen in de Zorgsector : Leerlingencursus : Finaliteit Doorstroom. Dwengo.
- Vancouver
- 1.Gesquière N, Neutens T, wyffels F. AI in de zorg : beslissingsbomen in de zorgsector : leerlingencursus : finaliteit doorstroom. Dwengo; 2023. 125 p.
- IEEE
- [1]N. Gesquière, T. Neutens, and F. wyffels, AI in de zorg : beslissingsbomen in de zorgsector : leerlingencursus : finaliteit doorstroom. Dwengo, 2023.
@book{01GWD1GQNA4ZW8243XBX2MC3ZS,
abstract = {{In het project ‘AI in de Zorg’ maken leerlingen kennis met een beslissingsboom, een techniek uit machinaal leren, die veel gebruikt wordt in de zorgsector. De principes van zo'n beslissingsboom zijn al te begrijpen met de leerstof van de tweede graad van het secundair onderwijs.
De Early Warning Score (EWS) is een richtlijn die internationaal wordt toegepast in ziekenhuizen om de gezondheid van een patiënt te kunnen inschatten. De EWS is gebaseerd op de vitale functies: bloeddruk, lichaamstemperatuur, hartslag, ademhalingsfrequentie, alertheid en zuurstofsaturatie.
In het project ‘AI in de Zorg’ bekijken leerlingen hoe de EWS gebruikt wordt in de praktijk. Bovendien gaan ze na hoe een computer op basis van kunstmatige intelligentie automatisch het risiconiveau van een patiënt kan inschatten.
Beslissingsbomen uit de zorgsector zijn maatschappelijk relevant en vormen de ideale context voor een STEM-project dat leerlingen concepten van artificiële intelligentie bijbrengt.}},
author = {{Gesquière, Natacha and Neutens, Tom and wyffels, Francis}},
isbn = {{9789464441024}},
keywords = {{grafen,artificiële intelligentie,onderwijs,tweedegraadsfunctie,beslissingsboom}},
language = {{dut}},
pages = {{125}},
publisher = {{Dwengo}},
title = {{AI in de zorg : beslissingsbomen in de zorgsector : leerlingencursus : finaliteit doorstroom}},
url = {{https://dwengo.org/zorg}},
year = {{2023}},
}